На главную

Ссылка СМИ: http://ua2424.com/RRK/?option=view&id_text=996

30.03.2017 | Немедленно в отставку: даже Гройсмана возмутили зажравшиеся бездельники НАПК

Премьер-министр Владимир Гройсман призвал членов Национального агентств по вопросам предотвращения коррупции подать в отставку.

 

Об этом он сказал во время заседания правительства после выступления на заседании правительства головы НАПК Натальи Корчак, передает Украинская правда.

В своем выступлении Корчак заявила о давлении на агентство, похвасталась достижениями и заявила, что вины агентства в том, что не работает сайт агентства, нет.

Это возмутило премьера, Гройсман попросил Корчак выполнить свою работу, другие члены правительства, в частности глава МВД назвал заявления Корчак политиканством.

«Вы ставите всех людей перед угрозой 2 лет тюрьмы», - заявил премьер.

«Я вам советую всем сегодня собраться и уйти в отставку», - сказал Гройсман

«Я хочу, чтобы человек, который получает 100 000 в месяц, просто выполняла свою работу», - заявил Гройсман.

Он призвал членов НАПК публично признать свои ошибки и «сделать полную перезагрузку».

Ранее сегодня ряд антикоррупционных общественных организаций потребовали того же, указав на полную бездарность руководства НАПК (приводим фрагменты этого заявления):

«28 березня виповнився рівно рік з моменту обрання керівного складу Національного агентства з питань запобігання корупції та запуску роботи новоствореного органу.

Мусимо констатувати, що за рік роботи керівництво органу свідомо саботувало роботу реєстру декларацій державних службовців та блокувало основні функцій, покладені на новостворений орган…

За півроку після першої хвилі декларування керівництво НАЗК не спромоглося забезпечити проведення перевірок декларацій чиновників першої хвилі декларування. Порядок повної перевірки був ухвалений з третьої спроби лише через рік від створення органу. За два місяці після ухвалення Порядку повної перевірки декларацій, НАЗК прозвітувало про початок перевірки близько 30 декларацій топ-посадовців…

Одночасно із цим, очевидним є використання НАЗК для вибіркового переслідування окремих декларантів та навіть активістів. Так, із усіх топ-посадовців НАЗК ініціювало притягнення до відповідальності за пов’язані з корупцією порушення тільки народного депутата Сергія Лещенка (за викладання лекцій в «Києво-Могилянській академії») та колишню очільницю Одеської митниці Юлію Марушевську (за отримання премії у сумі 500 грн.).

При такій незадовільній роботі органу, керівництво майже щомісяця сплачує собі премії у розмірі кількох заробітних плат, в результаті чого заробітна плата членів НАЗК складає від 80 000 до 330 000 грн.

Відповіддю на неефективну роботу керівництва Національної агенції з питань запобігання корупції має стати звільнення діючих членів НАЗК та ліквідація колегіального керівництва органу, шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про запобігання корупції»…

Наголошуємо, що політична відповідальність за забезпечення ефективної роботи реєстру декларацій, успішного завершення другої хвилі декларування, перевірки декларацій та запобігання конфлікту інтересів у публічній площині лежить на Кабінеті Міністрів України та Президентові України.

Антикорупційні організації закликають Кабінет Міністрів України, якому НАЗК підзвітний як центральний орган виконавчої влади, невідкладно розглянути питання зміни некомпетентного керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції.

Закликаємо Уряд невідкладно внести на розгляд до Верховної Ради України пропозиції щодо змін до Закону України «Про запобігання корупції», якими передбачити встановлення одноосібного керівництва НАЗК, зміну конкурсної процедури обрання керівника НАЗК та максимально швидкий запуск конкурсу з обрання нового керівника агентства.

Закликаємо Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Уряд також забезпечити новий конкурс, відповідно до запропонованих змін…

Трансперенсі Інтернешенл Україна

АвтоМайдан

Центр протидії корупції

Реанімаційний пакет реформ».

 

"ОБКОМ"

 

Оригинал статьи obkom.net.ua