Група СКМ, найбільший приватний холдинг України, що належить Ринату Ахметову, в 2010 році збільшив консолідований прибуток з МСФЗ в 4,6 рази в порівнянні з 2009 роком - до $1,299 млрд.
Як повідомили в прес-службі компанії з посиланням на аудовану PriceWaterhouseCoopers консолідовану звітність, валовий дохід групи СКМ в 2010 році виріс на 57,3% - до $12,819 млрд.
Її консолідовані активи за минулий рік зросли на 22,9% і досягли $22,788 млрд, а консолідовані витрати з податку на прибуток збільшилися в 2,4 рази - до $0,449 млрд. СКМ також повідомляє, що на підприємствах групи СКМ у 2010 році було зайнято близько 198 тис. чоловік, а її капітальні інвестиції склали $1,119 млрд.
Водночас за підсумками минулого року група поки не змогла вийти на показники докризового 2008 року, коли прибуток склав $3 млрд, а доходи - $15,985 млрд. Водночас активи групи тоді були меншими і становили $18,075 млрд.
Група уточнює, що це вже сьома консолідована звітність групи СКМ, складена відповідно до МСФЗ і завірена міжнародною аудиторською компанією.
"2010 рік став для Групи СКМ роком відновлення ринкових позицій після закінчення рецесії світового та українського ринків металопродукції. Крім того, у звітному році до складу Групи Метінвест увійшов Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча", - назвав два ключових фактори поліпшення показників групи підкреслив генеральний директор СКМ Олег Попов.
За його словами, отриманий прибуток буде направлений ??на модернізацію і розвиток активів групи. "Ми ухвалили рішення реінвестувати весь прибуток 2010 року після сплати податків у свої підприємства. А це - понад 5 млрд грн", - цитує слова гендиректора прес-служба СКМ.
Він повідомив, що в 2011 році інвестиції групи знову серйозно зростуть і перевищать 13,5 млрд грн, оскільки 2010 рік був вдалим, і СКМ вдалося добре заробити на світових ринках.
"Зростання нашої виручки і прибутку, в першу чергу, відбулося за рахунок поліпшення ринкової кон"юнктури в світі, за рахунок зростання цін на металопродукцію в Європі та Азії. Тепер ці гроші прийшли в Україну", - зазначив Попов. Він додав, що потреби підприємств групи в інвестиціях багато більше прибутку, наприклад, тільки в Метінвесті п"ятирічна інвестиційна програма складає 50 млрд грн.
Компанія СКМ - професійний інвестор, що керує компанія найбільшої фінансово-промислової групи України, діяльність якої сконцентрована в трьох основних сферах бізнесу: гірничо-металургійній (Метінвест), електроенергетичній (ДТЕК) і фінансовій (банки Перший український міжнародний банк і Ренесанс-Капітал, страхові компанії АСКА і АСКА-Життя).
100% акцій компанії СКМ належать бізнесменові Рінату Ахметову.
==============
Ринат стал самым богатым не только во всем СНГ, но и во всей Партии регионов
Среди ста самых богатых украинцев каждый четвертый - выходец из Донецкой области и член Партии регионов.
Как сообщил сегодня на пресс-конференции главный редактор журнала «Кореспондент» Виталий Сыч, таковы результаты ежегодного рейтинга ста самых богатых людей Украины «Золотая сотня», который публикует это издание.
По его информации, суммарная стоимость активов членов Партии регионов, которые находятся в первой сотне самых богатых украинцев, составляет 32 млрд. долл., что, к примеру, в 10 раз больше суммарного состояния членов БЮТ, входящих в сотню. «Никогда еще ни одна политическая сила в Украине не была настолько богаче остальных», - отметил главред «Корреспондента».
В частности, самым богатым украинцем является член Партии регионов Ринат Ахметов, стоимость активов которого, в соответствии с данными рейтинга, за прошедший год выросла с 17,8 млрд. до 25,6 млрд. долл. Таким образом, как отмечают авторы рейтинга, Ахметов стал самым состоятельным бизнесменом не только в Украине, но и на всей территории СНГ. К примеру, состояние самого богатого человека России Владимира Лисина оценивается в 24 млрд. долл.
==================
Стремительность обдирания Фирташем Украины побила все мировые рекорды
Стоимость активов украинского бизнесмена Дмитрия Фирташа за год выросла на 540 % - с 354 млн. долл. до 2,25 млрд. долл.
Как сообщил сегодня на пресс-конференции главный редактор журнала «Кореспондент» Виталий Сыч, таковы результаты ежегодного рейтинга ста самых богатых людей Украины «Золотая сотня», который публикует это издание.
Как отметил Сыч, одной из причин такого роста активов стало приобретение Фирташ (7-я позиция в рейтинге) ряда химических активов, в частности северодонецкого и черкасского «Азотов», а также «Стирола». Главред «Корреспондента» также напомнил, что в соответствии с решением суда компании RosUkrEnergo было возвращено 12,1 млрд. кубометров газа.
В целом, по словам Сыча, годовой рост активов Фирташа на 540% является мировым рекордом. К примеру, стоимость активов одной из наиболее стремительно развивающихся в мире компаний Facebook выросла за год на 247%.